Bob goes to the supermarket and spends $11.20 buying two loaves of bread and...

ReneeGrenville

New member
Joined
Sep 15, 2011
Messages
0
Reaction score
0
Points
0
...one dozen eggs....? Bob goes to the supermarket and spends $11.20 buying two loaves of bread and one dozen eggs. On the same day Jack spends $11.00 buying one load of bread and two dozen eggs from the same supermarket. What was the cost of one loaf of bread and of one dozen of eggs?
 
Back
Top