okay here it is please dont say its imposible to solve.
A math class wanted to go to the school store. AS a class the spent a total between $2 and $3.00 Each student spent the same amount of money and purchased the same stuff. IF YOU KNEW HOW MUCH EACH ITEM COSTED AND HOW MUCH WAS SPENT YOU CAN EASLY FIGUE OUT THE ANSWER BUT YOU ALREADY HAVE ENOUGH INFO TO SOLVE HOW MANY PEOPLE WERE IN THE CLASS AND TOTAL AMOUNT SPENT. THERE IS ONLY 1 ANSWER AND EACH ITEM COST MORE THEN A PENNY.
HELP!!

A math class wanted to go to the school store. AS a class the spent a total between $2 and $3.00 Each student spent the same amount of money and purchased the same stuff. IF YOU KNEW HOW MUCH EACH ITEM COSTED AND HOW MUCH WAS SPENT YOU CAN EASLY FIGUE OUT THE ANSWER BUT YOU ALREADY HAVE ENOUGH INFO TO SOLVE HOW MANY PEOPLE WERE IN THE CLASS AND TOTAL AMOUNT SPENT. THERE IS ONLY 1 ANSWER AND EACH ITEM COST MORE THEN A PENNY.
