Jan 22, 2011 #1 K Kristian Member Joined May 21, 2008 Messages 32 Reaction score 0 Points 6 The bread machine you are interested in costs $100 with tax. The ingredients to make one loaf of bread cost $0.80. What is the linear equation for the total cost?
The bread machine you are interested in costs $100 with tax. The ingredients to make one loaf of bread cost $0.80. What is the linear equation for the total cost?