Jan 8, 2009 #1 C Catholic New member Joined Jul 19, 2008 Messages 4 Reaction score 0 Points 1 I usually buy preground coffee at about $8 for one pound twelve ounces. But I wonder if I were to buy the beans and grind it myself if it would work out cheaper, or if it is just a flavor thing. Thank you
I usually buy preground coffee at about $8 for one pound twelve ounces. But I wonder if I were to buy the beans and grind it myself if it would work out cheaper, or if it is just a flavor thing. Thank you